סבל הרווקות-לא גזירה משמים

סבל הרווקות – גזירה משמים? 
רווקים ורווקות רבים חווים סבל רב. פעמים שהסבל הזה נמשך שנים. עוד דייט ועוד תסכול, עוד חוויית דחייה. עוד פעם להיפתח ולספר את סיפור חיי, עוד פעם להיחשף ולהעז לפתוח את הלב, ושוב לחוות רגשות שמכווצים את הלב ומביאים כמעט לידי ייאוש. "מה ה' רוצה ממני?", "מה לא בסדר אצלי?", "בסך הכול אני מבקש/ת להתחתן, למה זה לא יכול להיות פשוט?".
ועל גבי התמודדות כואבת זו באות ההערות מהסביבה, הנאמרות בצורה ישירה או סמויה – "כמה זמן ייקח עד שתבין שאין מושלם?", "עד מתי תהיי כזאת בררנית?".
לאלו מכם שכבר נשואים – הורים, דודות, שדכנים ועוד, שבוודאי רוצים את הטוב ביותר ליקיריכם: אמירות מעין אלה לא רק שאינן מועילות, הן פוגעות ומזיקות ומחמירות את המצב! הן רק מקשות עוד על מבקשי הזיווג לממש את מאווייהם. קבלו אחריות על מילותיכם, וגם על מחשבותיכם. גם כשאתם שותקים, אתם שקופים וה"מסר" שבמחשבותיכם עובר.
ולכל הרווקים והרווקות שחווים פעם אחר פעם את התסכול בדייטים האינסופיים: לא, אינכם סתם בררנים! אם אתם חוזרים ונמשכים למי שאינו מעוניין בכם, או שאינכם מעוניינים במי שנמשך אליכם, סביר מאוד להניח שפחד פנימי בלתי מודע מנהל אתכם ומקשה עליכם להגיע לקשר המיוחל.
יש שחשים מאוימים מיצירת אינטימיות רגשית או פיזית. לדוגמה, אנשים בעלי רגישות גבוהה, שהם לרוב אנשים פגיעים ביותר, עשויים לחוש סכנת פגיעה בכל חשיפה. הם אינם אשמים ברגישותם, אדרבה – זו מעלתם, אך הם זקוקים לתמיכה ולסיוע כדי להצליח להכיל את מה שהם חווים. או לדוגמא אנשים שחוו זוגיות קשה של הוריהם – צעקות, עלבונות, שתיקות רועמות. בתודעתם נצרבה האמונה שזוגיות היא סבל – סוג של גיהינום. וכשם שפרצופיהם שונים כך הדוגמאות שונות ורבות מספור.
טבעי שחוויות כאלו יולידו עמוק בפנים פחד להתחתן. אולם יש רצון עמוק יותר – לצאת מהבדידות ולחיות חיי אהבה. ולכן אלו שטרם מצאו את זיווגם אינם מוותרים, והם ממשיכים לחפש, אך יש להבין שכל עוד לא יזוהו פחדיהם, יהיה להם קשה מאוד ליצור זוגיות. איננו מודעים מספיק לכוח שיש בידינו לשנות את חיינו ולהגשים את חלומנו!
החדשות הטובות עבורכם היא שאפשר לעזור! כל אחד מכם שחווה קושי בדרך לנישואין יכול לעזור לעצמו בפנייה לאיש מקצוע שיסייע לו בזיהוי הפחדים הלא מודעים והדילמות הפנימיות שלו, ויחשוף לפניו את הכוחות הפנימיים הטמונים בו.
אזרו אומץ, הסכימו להיעזר – ותעזרו לעצמכם!