מרכז מטפלים נעמי וולפסון

מרכז לטיפולים רגשיים המסייע לכל אדם במגוון קשיים ואתגרים שמציבים לנו החיים: טיפול זוגי, מציאת זוגיות, פגיעות מיניות, נוער במצוקה, חרדות, פוסט טראומה, אישות, הנחיית הורים ועוד.

המטפלים במרכז עובדים בקליניקות באיזור ירושלים, המרכז, יהודה ושומרון ועוד וכן בפגישות זום, ומטפלים בשיטת "מטפלים מקול הלב" שפיתחה נעמי וולפסון.

השיטה המיוחדת הזו הביאה כבר מאות מטופלים לעבור ריפוי רגשי ושינוי בחיים, כל אחד לפי שאיפותיו ובקשותיו. זוגות שהצילו את הנישואין שלהם, רווקים ורווקות שמצאו את בחיר ליבם, הורים לילדים שהחזירו את השמחה ושיתוף הפעולה בבית, פגועי נפש שמצאו מזור לנפשם, נוער שקיבל את הסיוע הדרוש ועוד ועוד.

המרכז שומר על דיסקרטיות מוחלטת של המטופלים, אך אילו יכולנו לחשוף בפניכם סיפורים מהקליניקה הייתם מתרגשים מאוד, כמונו, ומרגישים מלאי תקווה ואופטימיות.

מרכז מטפלים נעמי וולפסון

מרכז לטיפולים רגשיים המסייע לכל אדם במגוון קשיים ואתגרים שמציבים לנו החיים: טיפול זוגי, מציאת זוגיות, פגיעות מיניות, נוער במצוקה, חרדות, פוסט טראומה, אישות, הנחיית הורים ועוד.

המטפלים במרכז עובדים בקליניקות באיזור ירושלים, המרכז, יהודה ושומרון ועוד וכן בפגישות זום ומטפלים בשיטת "מטפלים מקול הלב" שפיתחה נעמי וולפסון.

השיטה המיוחדת הזו הביאה כבר מאות מטופלים לעבור ריפוי רגשי ושינוי בחיים, כל אחד לפי שאיפותיו ובקשותיו. זוגות שהצילו את הנישואין שלהם, רווקים ורווקות שמצאו את בחיר ליבם, הורים לילדים שהחזירו את השמחה ושיתוף הפעולה בבית, פגועי נפש שמצאו מזור לנפשם, נוער שקיבל את הסיוע הדרוש ועוד ועוד.

המרכז שומר על דיסקרטיות מוחלטת של המטופלים, אך אילו יכולנו לחשוף בפניכם סיפורים מהקליניקה הייתם מתרגשים מאוד, כמונו, ומרגישים מלאי תקווה ואופטימיות.

שיטת "מטפלים מקול הלב"

נקדים ונאמר: עדיין רווחת אמונה שטיפול מיועד רק למי שיש לו איזו "שריטה".
נוצרה סטיגמה שכביכול יש אנשים "שווים יותר" או במילים עדינות "בריאים בנפשם"
וישנם כאלו שלא, אלה ה"שרוטים" שזקוקים לטיפול.

האמת חייבת להיאמר:

ברמה זו או אחרת לכולנו יש אתגרים, כולנו זקוקים לריפוי, כולנו נדרשים לשינוי ולהתפתחות.
מי שמגיע לטיפול הוא זה שיש לו את האומץ להודות בכך שיש לו קושי, או שיש לו את הרצון ואת המוטיבציה ליצור שינוי כלשהו בחייו.

על כן, אלו שבאים לטיפול מעוררים אצלי הערכה והשראה עמוקה! תהיה הסיבה לפנייה אשר תהיה, ועומק הכאב אשר יהיה, הלב שלי מתרחב על כל אדם ואדם שמתוך אחריות פנימית, מבקש להקשיב לקול הלב שלו, וליצור תנועה בחייו.

השיטה מבוססת על כך שהאדם הוא ישות שלמה וייחודית שיש לה ייעוד בעולם, ושרק הוא יכול, ואף נדרש, להביא את המתנה הייחודית הזאת לעולם.

האדם ביסודו כולו טוב שרוצה רק לעשות טוב.
לאדם, שנברא בצלם אלוקים, יש אין סוף כוחות של יצירה ואין סוף עוצמות  של עשייה.
כנברא בצלם אלוקים, יש בתוכו את כל הכוחות כדי לרפא את עצמו מפצעיו הנפשיים ומטראומות שחווה, ולהביא את עצמו למקום של נתינה, אהבה ושמחה.

המטפל ניגש אל הפונה מתוך התרגשות להכיר ולגלות את האדם שמולו ואת הייחודיות שלו. הוא ניגש אליו מתוך אמון מלא שיש לפונה אוצרות נפלאים שרק מחכים לצאת מהנסתר לגלוי, ושקיימים בו הכוחות לרפא את עצמו.
תפקיד המטפל הוא לסייע לפונה לרפא את המקומות הכואבים, ולסייע לו להאמין בעצמו ולגלות את העוצמות הייחודיות לו.

עיקרון – העל של הטיפול הוא הקשבה מלאה מתוך אמפתיה מירבית ואהבה גדולה  ומתוך רצון של חיבור מלב אל לב למי שהגיע ומוכן באומץ לפתוח את ליבו כדי לעבור ריפוי ולייצר את מה שלבו משתוקק אליו.
מיותר לציין שאין מקום בטיפול לשיפוט כלשהו, אלא אדרבה, הסיוע יבוא מכך שהמטופל יבין את עצמו ואת מניעיו ויקבל את עצמו עם כל החלקים שבו.

רק קבלה אמפטית היא זאת שמעניקה פלטפורמה לשינוי ולמימוש החזון הנשמתי של האדם.
זו גישה הוליסטית בה המטפל בקשב מלא לאדם הניצב מולו ומחפש להכיר אותו דרך כל אופני הגילוי שבו, דהיינו דרך ארבעת הממדים שבו:

גוף נפש רוח נשמה

המטופל מגיע עם כאב. כדי לעבור ריפוי יש צורך להתייחס לארבעת הממדים האלה שבאדם. הזנחת אחד הממדים לא תאפשר ריפוי שלם, אלא הקלה זמנית בלבד.

הגוף הוא פלאי. יצירה אלוקית מופלאה. הגוף זוכר הכל, הכל, הכל! הגוף רושם כל אירוע שקורה לנו. כל פגיעה, כל עלבון, כל עצב – כל חוויה שלא עברה עיבוד רגשי נחקקת ונרשמת בגוף. כאב נפשי כלשהו יוצר תחושה גופנית, התכווצות המורגשת בגוף. למשל :

  • לחץ ממבחן יוצר כאב בטן,
  • חוויה משפילה שאין בה אפשרות להגיב יוצרת תחושת חנק בגרון,
  • מתח מצטבר יוצר כאב ראש, וכן הלאה.

הגוף הוא מצפן ועלינו ללמוד להקשיב למסר שאברי הגוף מספרים לנו.

הנפש מכילה פחדים, כאבים, ואת כל הרגשות המחלישים שלא קיבלו ביטוי ושזקוקים לריפוי.
רובנו חונכנו באווירה שישנם רגשות שאינם לגיטימיים:
אסור לכעוס, אסור לפחד, אסור לקנא, אסור להיות עצוב….
דיכוי הרגשות יוצר לחץ מצטבר של כאב, לחץ  שלא קיבל אפיק לביטוי ולא קיבל נתיב שחרור.
הדיכוי הזה יוצר דחק שהגוף סופג.
על כן, לגיטימציה לכל הרגשות היא חלק בסיסי והכרחי של כל תהליך טיפולי.

הרוח – זו התודעה. לכולנו אין סוף תבניות מחשבתיות שמקבעות אותנו וכולאות אותנו בתוך הכלוב של עצמנו. הן נוצרות מכל מה שראינו, שמענו וחווינו, בעיקר בשנים הראשונות של חיינו.

למשל, אם חזרתי מבית הספר עם ציון גרוע ואבא אמר לי "איזה טיפש אתה" אני ממשיך להתהלך בעולם עם האמונה הזאת  ש"אני טיפש". האמונה הזו גורמת לי להתנהל כאילו אני טיפש – כי כך אני מאמין, וכתוצאה מכך גם הסביבה מאמינה  שאני "באמת טיפש". במילים אחרות אמונה שנוצרה בגיל צעיר מקבלת שוב ושוב אישור ומתקבעת עוד ועוד בתודעה עד שהיא הופכת בעיני האדם עצמו לאמת מוחלטת, ללא שום קשר לאמת האובייקטיבית.

בטיפול נזהה את רשת האמונות המגבילות שנוצרו משחר ילדותנו, וניצור תודעה חדשה שכמובן משפיעה על הרגשות. הרגשות שהיו מחלישים מפנים את מקומם לרגשות חיוביים ומחזקים, והם עצמם משפיעים על הגוף ויוצרים את השחרור, ואת הריפוי המיוחל.

הנשמה, חלק אלוק ממעל, נמצאת תמיד נוכחת בטיפול. החלק הנשמתי הוא החלק שמניע את האדם לבוא לטיפול ולממש את ייעודו בעולם. נעודד את השמעת הקול הנשמתי, את העוצמות ואת הייחודיות, את החזון שהאדם שמולנו רוצה לממש בחייו.

ארבעת הממדים האלה משפיעים אחד על השני וקשורים זה בזה באופן אימננטי. על כן, הטיפול איננו ליניארי אלא מתפתח מתוך הקשבה מלאה למה שעולה בכל רגע ורגע.

בכל רגע נתון, המטפל מזהה "מי" מדבר ברגע זה –  הגוף? הנפש? הרוח? הנשמה?
תוך עידוד להשמיע את ארבעת הקולות.

בטיפול אנו נעים בין
הווה עבר עתיד
שכן ההווה כלול מכל החוויות והאמונות שנחקקו בגוף ובתודעה.

אנו דומים לבבושקות. בתוך כל אחד מאתנו יש המון שכבות של זהות, של "מי אני", שנוצרו כאמור מכל מה שספגנו ואספנו משך שנות חיינו.
הזיהוי וההכרה של האמונות שהתקבעו בעבר, שחרור הסימפטומים הגופניים, ניתוב מחדש של הרגשות הכואבים מאפשרים ליצור שינוי ועתיד חדש!

אין דבר שיותר משמח אותי מאשר ללוות אדם שרוצה לעבור ריפוי ורוצה להרגיש שלם עם עצמו ולראות איך, לאט לאט, קילוף אחרי קילוף, פלא השינוי מתרחש.

נבחרת המטפלים והמטפלות ב"מרכז נעמי וולפסון" הוכשרה כולה על ידי
ומטפלת בגישת "מטפלים מקול הלב".

מהעתונות

זוגיות במשבר/ גליה היפש

פסיכותרפיסטית נעמי וולפסון מציעה טיפול זוגי מלא דרך הרשת

מסתכלת לרווקוּת בעיניים

היומן שלה מלא עד אפס מקום בשמות של רווקות ורווקים שמגיעים אליה כדי להתקדם אל הזוגיות הנכספת.

לתת את הכלים

על הקורס "מסע זוגי לפתיחת הלב בחמש פעימות"

טובלת וטוב לה / דינה אברמסון

בשבוע שעבר הוזמנתי עם מספר חברות עיתונאיות במקום הכי מוזר בעולם, במקווה.

פותחים הכל: איך אפשר לדבר על מה שקשה לדבר עליו

תקשר נכון ופתוח עם בן או בת הזוג זו משימה שיכולה להיות מאתגרת לזוגות צעירים וטריים אבל גם לזוגות שנשואים כבר עשרות שנים.

מונולוגים מהמקווה / אמילי עמרוסי

"כגודל התשוקה כל גודל הקדושה. בתוך המסגרת יש לתת דרור למאוויים..."